Bahçeden sofranıza: Zeytin yağı, zeytin ve organik zeytin sabunu

Zeytin yağı – sofraların vazgeçilmez tadı

Zeytin yağı ülkemizin en önemli tarım ürünleri arasında yer alıyor. Hem sağlık açısından faydaları hem de lezzetiyle sofraların vazgeçilmezlerinden biri. İyi bir zeytin yağı seçmek, yemeklerin lezzetini artırmanın yanı sıra sağlığınızı da korumanızı sağlar. Bahçenizde yetiştireceğiniz zeytinlerden kendi zeytin yağınızı yapabilir, ya da benim üretimim olan organik zeytin yağını deneyebilirsiniz.

Zeytin – sağlık kaynağı

Zeytin, Akdeniz diyetinde önemli bir yere sahiptir. İçeriği sayesinde kilo kontrolünde yardımcı olur, kalp sağlığını korur ve kanser riskini azaltır. Ayrıca saç ve cilt sağlığına da faydalıdır. Bahçenizde yetiştirebileceğiniz zeytinlerden yararlanabileceğiniz gibi, benim üretimim olan organik zeytinleri de deneyebilirsiniz.

Organik zeytin sabunu – doğanın dokunuşu

Organik zeytin sabunu cildinizi yıkarken doğal bir terapi sağlayabilir. Zeytin sabunu cildi nemlendirir, canlandırır ve yeniler. Ayrıca zeytinyağı içerdiği antioksidanlar sayesinde cildi korur ve yaşlanma karşıtı etki gösterir. Bahçenizden toplayabileceğiniz zeytinlerle kendi organik zeytin sabununuzu yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *